Uživatel:
Heslo:
.: #8 (4.3.2007 - 14h) Zápis ze srazu...

Tento sraz byl jeden z nejlepších, dobré pivo (uf těch bylo), dobrý výčepní (Lóboš jede:), atrakce stylu pinec, karambol, šipky a výherní automaty součástí, perfektně připravený stůl a hlavně ticho. Mno prostě paráda, já byl maximálně spokojený a to i po stránce hlasování a uzavření některých sáhodlouhých rozhodnutí. Odhlasovalo se:

  • Logo má konečnou podobu (hurá), může dojít k uzpůsobení proporcí jednotlivých elementů v případě nějakého nestandardního použití (nášivky/nálepky apod.) tak, aby co nejlépe reprezentovalo PK.  • doména pkjes.cz - bude sloužit k potřebám klubu, na této doméně budeme provozovat web klubu s platností od nahození stránek (v podstatě už na tom s Márou makáme a je to otázka snad týdnů, nikoliv měsíců:). Doména je zaplacena na rok u firmy forpsi.com a stála 524,-
  • webhosting ufouni.cz - je profi hosting s kapacitou 3,5GB, 3 SQL databáze atd, více najdete zde, nás se týká tarif B. (Je to nejlevnější hosting s poměrně dobrou podporou, prostě ten provozovatel za takové prachy nemůže vydělávat). Hosting je zaplacen na rok a stál 840,-
...do budoucna s tím mám velké plány, chtěl bych postupně (není to prioritní) napsat takové administrátorské rozhraní a nahodit nějaké kvóty tak, aby bylo možné pro všechny členy (kteří projeví zájem) zřídit na hostingu vlastní webové stránky (ve tvaru neco.pkjes.cz, popř. pkjes.cz/neco), emailové schránky (ve tvaru neco@pkjes.cz), popř. to může sloužit jen jako prostor pro linkování vlastních věcí. Co je to linkování?

P.R.A.V.I.D.L.A

...budu jen citovat ze svých zápisků, přesné znění pravidel bude posléze vystaveno v patřičné rubrice.

  • Pro "puntíky" jsme zavedli nový neotřelý pojem "punťoky" :)
  • Na začátku každého srazu (po příchodu minimálně 9ti členů) se zvolí moderátor diskuze, který bude dávat slovo hlásícím se členům do diskuze a celkově korigovat celou diskutérii. Tato funkce je putovní, což znamená, že první kolo by si měli postupně vyzkoušet všichni, ať víme, co máme v našich členech za poklady :) Samozřejmě kdo nebude chtít vůbec tuto funkci dělat, nutit nebudeme a zvolíme někoho jiného s otevřenějším přístupem a bez zbytečné bázně. Moderátor má také právo napomínat, 3 odůvodněná napomenutí přidělují napomínanému členu jeden punťok
  • Punťoky trestáme i neplnění či špatné plnění funkcí
  • Na vyloučení člena z PK stačí 3 neomluvené (neopodstatněné) absence a hlasování, které dopadne v neprospěch "výtečníka". Pokud dopadne hlasování v prospěch výtečníka, musí co nejdříve (do kdy?) doplatit chybějící "účastné". Také vylučujeme (opět po hlasování) v případě nasbírání několika (kolika?) punťoků.
  • Pokud se hlasuje o daném členu (ať už kvůli neplnění, vysoké neomluvené absenci či z jiného důvodu), daný člen se hlasování neúčastní (přitom stále musí platit podmínky min. 3/4 účastníků celého PK a nadpoloviční většina)
--------------------------------------------------------------------

Včera se moderátorství ujal (byl jednohlasně zvolen:) Jára a musím tedy říct, že se mi to docela líbilo, holt organizovaný přístup je evidentně lepší jak chaotický bordel. Bohužel asi na to nebyl úplně tak připraven, což je návrh na příště (asi připravím nějakou prázdnou tabulku, kde by moderátor mohl zaznamenávat předmět hlasování a počty kolik pro, kolik proti a kolik se zdrželo mno a ty punťoky taky :). Jde hlavně o formulaci kladených otázek, ty musí být jednoznačné a jednoduché bez možnosti několika různých výkladů, což se však stejně nakonec podařilo, čili dobrá práce Járo (o tom svědčí i počet a kvalita výše uvedených odsouhlasených (odhlasovaných) pravidel a skutečností). Na další kolo se přihlásil dobrovolně Švubík, čili pokud dorazí, zkusíme příště zahlasovat o něm jako o moderátoru.

Laďa navrhl a může zařídit vodácký výlet na nějakou tu řeku v průběhu letních prázdnin. Trochu se obávám, že letos bude sucho ;), ale kdo má zájem je potřeba co nejdříve se na něj obrátit a uvést alespoň pro Vás vyhovující termíny a asi počet osob. Nejlepší to domluvit přímo s ním, leč osobně se domnívám, že se nenajde většina PK členů tak, aby to mohla být PK akce. Navíc co jsem pochopil, tak se naplňuje autobus "cizími" lidmi, takže pro mně je to klasická voda, o kterou s radostí příjdu.

.:  Všechny novinky  :.