Uživatel:
Heslo:
.: #8 (4.3.2007 - 14h) Zápis ze srazu...

Tento sraz byl jeden z nejlepších, dobré pivo (uf těch bylo), dobrý výčepní (Lóboš jede:), atrakce stylu pinec, karambol, šipky a výherní automaty součástí, perfektně připravený stůl a hlavně ticho. Mno prostě paráda, já byl maximálně spokojený a to i po stránce hlasování a uzavření některých sáhodlouhých rozhodnutí. Odhlasovalo se:

 • Logo má konečnou podobu (hurá), může dojít k uzpůsobení proporcí jednotlivých elementů v případě nějakého nestandardního použití (nášivky/nálepky apod.) tak, aby co nejlépe reprezentovalo PK. • doména pkjes.cz - bude sloužit k potřebám klubu, na této doméně budeme provozovat web klubu s platností od nahození stránek (v podstatě už na tom s Márou makáme a je to otázka snad týdnů, nikoliv měsíců:). Doména je zaplacena na rok u firmy forpsi.com a stála 524,-
 • webhosting ufouni.cz - je profi hosting s kapacitou 3,5GB, 3 SQL databáze atd, více najdete zde, nás se týká tarif B. (Je to nejlevnější hosting s poměrně dobrou podporou, prostě ten provozovatel za takové prachy nemůže vydělávat). Hosting je zaplacen na rok a stál 840,-
...do budoucna s tím mám velké plány, chtěl bych postupně (není to prioritní) napsat takové administrátorské rozhraní a nahodit nějaké kvóty tak, aby bylo možné pro všechny členy (kteří projeví zájem) zřídit na hostingu vlastní webové stránky (ve tvaru neco.pkjes.cz, popř. pkjes.cz/neco), emailové schránky (ve tvaru neco@pkjes.cz), popř. to může sloužit jen jako prostor pro linkování vlastních věcí. Co je to linkování?

P.R.A.V.I.D.L.A

...budu jen citovat ze svých zápisků, přesné znění pravidel bude posléze vystaveno v patřičné rubrice.

 • Pro "puntíky" jsme zavedli nový neotřelý pojem "punťoky" :)
 • Na začátku každého srazu (po příchodu minimálně 9ti členů) se zvolí moderátor diskuze, který bude dávat slovo hlásícím se členům do diskuze a celkově korigovat celou diskutérii. Tato funkce je putovní, což znamená, že první kolo by si měli postupně vyzkoušet všichni, ať víme, co máme v našich členech za poklady :) Samozřejmě kdo nebude chtít vůbec tuto funkci dělat, nutit nebudeme a zvolíme někoho jiného s otevřenějším přístupem a bez zbytečné bázně. Moderátor má také právo napomínat, 3 odůvodněná napomenutí přidělují napomínanému členu jeden punťok
 • Punťoky trestáme i neplnění či špatné plnění funkcí
 • Na vyloučení člena z PK stačí 3 neomluvené (neopodstatněné) absence a hlasování, které dopadne v neprospěch "výtečníka". Pokud dopadne hlasování v prospěch výtečníka, musí co nejdříve (do kdy?) doplatit chybějící "účastné". Také vylučujeme (opět po hlasování) v případě nasbírání několika (kolika?) punťoků.
 • Pokud se hlasuje o daném členu (ať už kvůli neplnění, vysoké neomluvené absenci či z jiného důvodu), daný člen se hlasování neúčastní (přitom stále musí platit podmínky min. 3/4 účastníků celého PK a nadpoloviční většina)
--------------------------------------------------------------------

Včera se moderátorství ujal (byl jednohlasně zvolen:) Jára a musím tedy říct, že se mi to docela líbilo, holt organizovaný přístup je evidentně lepší jak chaotický bordel. Bohužel asi na to nebyl úplně tak připraven, což je návrh na příště (asi připravím nějakou prázdnou tabulku, kde by moderátor mohl zaznamenávat předmět hlasování a počty kolik pro, kolik proti a kolik se zdrželo mno a ty punťoky taky :). Jde hlavně o formulaci kladených otázek, ty musí být jednoznačné a jednoduché bez možnosti několika různých výkladů, což se však stejně nakonec podařilo, čili dobrá práce Járo (o tom svědčí i počet a kvalita výše uvedených odsouhlasených (odhlasovaných) pravidel a skutečností). Na další kolo se přihlásil dobrovolně Švubík, čili pokud dorazí, zkusíme příště zahlasovat o něm jako o moderátoru.

Laďa navrhl a může zařídit vodácký výlet na nějakou tu řeku v průběhu letních prázdnin. Trochu se obávám, že letos bude sucho ;), ale kdo má zájem je potřeba co nejdříve se na něj obrátit a uvést alespoň pro Vás vyhovující termíny a asi počet osob. Nejlepší to domluvit přímo s ním, leč osobně se domnívám, že se nenajde většina PK členů tak, aby to mohla být PK akce. Navíc co jsem pochopil, tak se naplňuje autobus "cizími" lidmi, takže pro mně je to klasická voda, o kterou s radostí příjdu.

.: #7 (15.3.2007 - 12h) Sraz & novinky...

Opět proběhl sraz, tentokráte poprvé v Kontře, a snad budu mluvit i za ostatní, že je to v klidu prostředí. Nicméně trošku se tam nedá slyšet druhou stranu stolu, což v mém případě bylo pozitivum (nemusel jsem neustále poslouchat opravdu plodné protesty nicnedělače a lenocha Járy;).

 • přidělili jsme novou funkci Márovi - referent přes design, grafický referent, dostal zadání na zpracování několika již konkrétních návrhů logotypů ve vektorové grafice, podle všeho by měl udělat dvě verze - siluetární černobílé a barevné, snad to stihne do dalšího srazu, kde už to konečně rozseknem nadobro a určíme naše výsledné logo PK. Od toho se dále bude odvíjet design webu, což je také plně v kompetenci Máry
 • zájem o další posun k hotovým pravidlům a vůbec celkové organizaci PK mě trošku zaskočil, připravené návrhy pravidel měli 3 lidi, z toho usuzuji, že většina tento klub považuje jako nalejvárnu piva s pokecem s přáteli, což je trošku málo na to, že někteří se snaží z PK udělat vskutku unikátní a kvalitní klub s náplní všech možných aktivit, nejen "zvedat bahno k hubě"
 • na druhou stranu veliký zájem proběhl o organizaci nějaké sportovní akce v nejbližší době, čili k tomuto je ponechán prostor na fóru (co kdy kde a jak), načež pak kontaktnu Kelťase, ať to zařídí (zjistí ceny, objedná prostor (pokud bude potřeba třeba zarezervovat), prostě naplánuje se vším všudy)
 • dále bychom už vážně měli rozhodnout tvar domény PK webu, osobně bych se nejvíce přikláněl k pkjes.cz, popř. pkweb.cz. Obě jsou zatím volné, nicméně opět je prostor k dalším návrhům členů na fóru
 • někteří si stále neuvědomují, jak důležité je omezení počtu členů zhora. Má to hlavně dva významy: 1) nikam se ve větším počtu nevlezeme, pokud příjde všech 13 členů, nevlezeme se ani do té Katovny, o Pradědu či jiných knajpách ani nemluvím. 2) počítali jsme na minulém srazu s Honzíkem, co se bude dít až příjde akce. Každý vezme svoji sqaf a popř. ratolesti, takže ze 13ti lidí bude rázem 26 minimálně, a to v tom nejsou započteny striptérky a jiní přátelé klubu. Uvažujme o chatě, kam se tolik lidí vleze, uvažujme o organizaci akce, přívoz-odvoz atd... Každý ať si to přebere po svém
 • informovanost lidí je zdá se výborná, sms chodí a našel jsem levnější variantu než posílat to z telefonu, čili budou chodit dál. Ovšem je problém, že třeba Saša a Kelťas prostě na ten web nevlezou s výmluvami typu nemám kde, nemám jak, nemám čas. To bohužel v dnešní době už nikoho nezajímá, přístupových míst existuje obrovské množství, máme veřejné knihovny, e-cafe, přátele co doma mají možnost vlézt na web kdykoliv se jim zachce. Dokonce dnes již je snad povinností každého obecního úřadu mít minimálně jeden přístupový bod k dispozici veřejnosti přímo na úřadě, čili výmluvy jsou minulostí

Pozn.:  Asi ste si všimli, že jsem dnes poněkud kritický až prudérní. Je to tím, že po 5ti oficiálních srazech máme zatím hovno dořešené...

A teď trochu odlehčeněji...

 • děkuji Jiříkovi, který se o nás královsky staral (já měl pivo vždy včas, což znamená dobrej výčepní, co to má zmáklé). Ovšem to pivo, to je poměrně katastrofa v tej Kontře, nevím jak Plzeň či desítka, ale 12o Gambáč mi přišel jako mix jablečného džusu s Litovlem, picnout jsem se stihl, ale dneska teda poměrně 4 návštěvy hajzlu do teď, cena toho bahna také není zrovna optimální k přiměřené kvalitě. To ten Šerák v Katovně mi příjde o 50% lepší
 • nový člen Mára se projevil, jako že má skutečný zájem podílet se na činnostech PK, čili dobře jsme udělali. Dovolil bych si jen poznámku, možná by to chtělo nejdřív trochu více proniknout do problematiky, a poté se zapojit "naplno" :)
.: #6 (13.3.2007 - 19h) Anketa ukončena...

VÝSLEDKY ANKETY

Nahodil jsem výsledky hlasování v anketě Loga. Je to vyřešeno, našli jsme 4 vyhovující návrhy většině, zbytek probereme na srazu.

.: #5 (6.3.2007 - 22h) Další sraz & novinky...

HLASUJEME O LOGO

Konečně jsem našel čas na nahození ankety o logo Pánského Klubu. Prosím hlasujte, konec hlasování bude den před dalším srazem, čili 13.3. uzavírám, pravidla hlasování a o co vlastně hlasujeme jsou uvedena před anketou samotnou.

14.03.2007 - Kontra - Start: 1500

.: #4 (28.2.2007 - 14h) Sraz & novinky...

Sraz byl úspěšný, přímo nadmíru šel cítit ve vzduchu pulzující potenciál PK :) Předběžně jsme vybrali několik (poměrně dost) návrhů LOGA pánského klubu, teď to ještě nahodit na web a udělat nějakou hlasovačku. Peněz v banku přibývá, čili rozjedem pomalu webhosting a doménu, což je další návrh k diskutérii. Pro diskuze a návrhy jsem rozjel pseudofórum na blueboardu (na mém webu není dostatečné místo ani neumí PHP), takže směřujte to do fóra.

 • na pravidlech začal dobrovolně pracovat Zachar, čili kdo má nějaké připomínky a návrhy, nebojte se ho spamovat e-maily, sms-kami, běžte klidně k němu na návštěvu nebo mu pište tisíce dopisů, ať se s tím zas nemrcosíme 2 měsíce :) Z toho vyplývá nová funkce Zachar - referent přes pravidla (pravidelný referent) - správce pravidel :)
 • o další funkci se dobrovolně přihlásil Kicoň - opékací referent
 • zároveň se odhlasovalo přijetí posledního člena (na delší dobu) PK - Marka Kačora
 • tím se zvýšil dosavadní počet členů PK na 13, což se také odhlasovalo jako finální stav
 • odhlasoval se minimální potřebný počet 3/4 přítomných ze všech členů, aby mohlo proběhnout jakékoliv hlasování
.: #3 (21.2.2007 - 19h) Další sraz...

ÚTERÝ 27.2.2007 - start: 15hod - KATOVNA

Přineste s sebou návrhy loga pánského klubu, ať to nějak dáme dokupy.

Jinak jsou funkční již 2 sekce (srazy a funkce)...

.: #2 (15.2.2007 - 17h) První doplnění...

První změny na webu, dostal jsem dnes od Honzáka dosud rozdělené funkce a hned jsme si tak ňejak řekli, že možná bude potřeba je přejmenovat, což je pouze estetická záležitost... Čili funkce jsou tam. Navíc web je validní jak po stránce HTML tak i CSS.

Funkční linky z menu budu zatím značit :: a nefunkční .:, ať v tom máme jasno, hehe :)

.: #1 (14.2.2007 - 22h) Kdysi na začátku všeho...

Tohle je zatím statická verze opravdu holého a absolutně pozicovaného layoutu webu Pánského Klubu. Makat na tom nepřestávám, více se to rozjede s nasazením PHP a zprasením na relativně pozicovaný layout, což je podmíněno v první řadě diskutérií v PK o našem LOGU a zřízením domény prvního řádu u nějakého levného a dobrého webhostingu s možností appache a mysql.

Nicméně pro dočasné účely považuji toto za prvotní krok informovanosti převážně (no v dnešní době asi jen) členů klubu, čili nás přátelé, hehe:). Z tohoto titulu bych také nerozjížděl nějaké přehnané fotogalerie (není místo a na free webhosting sere pes) ani zabezpečenou komunikaci díky SSL (https protokol), jelikož je to tak nějak neúčelné (prozatím - dokud se nedohodneme jinak). Ovšem byl bych pro udělat zatím jeden účet pro potřeby členů s tím, že alespoň nějak ho využijem (těžko zatím říct jak, to místo na mém webu je opravdu nedostačující).

Nemám zatím žádné informace ohledně absence a účasti jednotlivých členů na našich srazích, ostatně chybí mi jakékoliv informace o čemkoliv a k tomu mám nedostatek whiskey (atd...), čili další vývoj bude pokračovat v malých krocích a vícero se prodiskutuje a dá dokupy na následujícím srazu, který bych z těchto, hlavně tedy organizačních důvodů udělal co nejdřív, nejlépe ke konci února.

Jinak samozřejmě zatím nemůže být ani diskuze o nějakém designu této sajty a to hlavně z dříve uvedených důvodů. Zdůrazňuji to proto, jelikož naše grupa je všestranná a 100% se najde několik špekulantů, co místo aby to smotli budou kritizovat ;)) Dále prosím o schovívavost a trpělivost, web asi není validní, ale BUDE!...už validní JE, viz. #2.

K dalšímu už jen uvedu ve zkratce:

 • úvodní stranu webu bych věnoval nejspíše pravidlům, samozřejmě opět až budou jednoznačně stanovena...
 • napadlo mě zkusit zaregistrovat PK jako trademark značku, čili se na to ještě podívám, ovšem pokud to bude předpokládat založení firmy či nějaké horentní sumy peněz, tak na to jebat...
 • k doméně, pk.cz je již registrováno (i když ten trotl to má regnuté chvíli a nebo je absolutně neschopný si nahodit stránky) a osobně bych rád provozoval pro klub doménu .cz, čili jak jsem se tak díval, je volné pkweb.cz nebo pkjes.cz, nebo cokoliv, co není zbytečně dlouhé, takže opět můžete zapojit svoji fantazii a pouvažovat o něčem vhodnějším (jedinný požadavek je na krátkou a zapamatovatelnou adresu)...
 • zatím přihlášení do privátní sekce není aktivní, tak není potřeba zkoušet hovadiny...
 • odkazy zatím nefungují, nejsou informace a ani nezbyl čas...